Nazwa forum

Opis forum


#1 2012-04-18 15:40:41

marcin10

Gość

Książka Przewodnik z Tybetu

http://tools.nexto.pl/converter?widthMax=177&heightMax=250&img=/upload/sklep/psychoskok/ebook/przewodnik_z_tybetu-ben_poll-psychoskok/public/przewodnik_z_tybetu-psychoskok-ebook-cov.jpgTytułowy przewodnik z Tybetu to Polak, który odnajduje w Tybecie nowy sens życia. Uciśniony przez Chiny Tybet i walka jego mieszkańców o swoją ojczyznę i wolność nadaje nowy cel jego egzystencji. Książka ma charakter sensacyjno przygodowy i jest skierowana do młodego czytelnika. Przy książce tej można się zrelaksować i rozerwać, śledząc losy głównego bohatera i innych postaci. Główny bohater o imieniu Marek po przejściu szkoły buddyjskiej filozofii i sztuk walki staje się prawdziwym Jamesem Bondem ściganym przez służby specjalne Chińskiej Republiki Ludowej a przy tym spotyka go wiele przygód sensacyjnych ze strony mafii czy terrorystów. Marek dzięki swym umiejętnościom walki i wysportowaniu z łatwością pokonuje swoich przeciwników zmierzając do swojego celu jakim jest napisanie i wydanie książki o uciśnionym Tybecie. Przeszkody jakie się piętrzą przed naszym bohaterem wynikają z jego misji dla tybetu ale również z poznania swej miłości – pięknej Stelli. Książka nie ma zbyt mocno rozbudowanej treści fabuły dzięki czemu czyta się ją z łatwością i lekkością. Wiele wydarzeń w treści ma charakter zaskakujących. Jedno jest natomiast pewne główny bohater powieści wydaje się być postacią bez skazy i zawsze wychodzi obronną ręką ze spotykających go perypetii i utarczek z wszelkimi złymi, czarnymi charakterami. Przewodnik z Tybetu jakim jest Marek jest prawdziwym super bohaterem jakiego można przyrównać do James'a Bonda czy Bruce'a Lee. Bardzo dobra lektura dla rozrywki.

 

#2 2012-06-02 05:56:36

Asia

Gość

Re: Książka Przewodnik z Tybetu

Super fajna. Szybka akcja, duzo ciekawych rzeczy i opisów. Bohater zmienia kraje i walczy, a w trakcie zakochuje sie. Stale cos nowego. Ciekawe informacje o Tybecie, klasztorach, reinkarnacji. Polecam.

 

#3 2012-06-02 06:04:24

Joanna

Gość

Re: Książka Przewodnik z Tybetu

Bardzo dobra powieść. Jest w niej wszystko: przygoda, podróże, walki, miłość i zagadki. Mimo iż mamy w opisie coś na podobieństwo streszczenia to w czytaniu jest inna i ma bardzo zaskakujące zakończenie. Jesteśmy zalewani obcą literaturą. W księgarniach dominują powieści zagranicznych pisarzy. Wiele polskich wydawnictw nie chce przyjmować utworów, które nie osiągnęły najpierw sukcesu za granicą. W reklamach dominują cyfry - ile milionów egzemplarzy sprzedano danej powieści w USA lub na świecie. Tymczasem nowa powieść pt. Przewodnik z Tybetu. Na ścieżce przeznaczenia, napisana przez Polaka (pseudonim Ben Poll) nie ustępuje w niczym dobrej zagranicznej konkurencji. Napisana bardzo ciekawie z szybką i wciągającą akcją. Przy okazji podróży bohatera autor opisuje Indie, Nepal, klasztory buddyjskie i panujące tam zwyczaje. Opisuje Sikhów i ich religię oraz życie i walkę Tybetańczyków z chińskim okupantem. Poza walkami i podróżami jest wątek miłosny i liczne polskie akcenty jako, że głównym bohaterem jest Polak. Powieść jest napisana lekką ręką i ma kilka zagadek kryminalnych niejako przy okazji. W bardzo ciekawy sposób Ben Poll wyjaśnia sprawę przeznaczenia oraz kogo i dlaczego ona dotyczy. Wbrew pozorom, przy łatwym i przyjemnym czytaniu, autor po cichu przemyca pewne prawdy i zasady. Główny bohater mimo iż walczy o życie swoje i innych potrafi widzieć w przeciwniku człowieka i jeśli tylko może mu pomóc korzysta z tej szansy. Mimo iż ma możliwość zabicia przeciwnika w walce zawsze najpierw szuka innego rozwiązania. W przeciwieństwie do literatury amerykańskiej i większości zachodnioeuropejskiej bohater nie zabija przeciwników aby zwyciężyć. Widzi w nich ludzi, którzy zbłądzili lub muszą walczyć w armii chińskiej aby uniknąć kary.
Myślę, że powieść ta będzie już za kilka miesięcy bestsellerem.   
Polecam na wakacje.

 

#4 2012-06-05 20:35:53

Marek

Gość

Re: Książka Przewodnik z Tybetu

Super fajna. Wysoki poziom. Dobrze sie czyta. Bardzo ciekawa. Dla kazdego, kto nie chce ogladac meczy od rana do nocy. Interesujaca i szybka akcja. Polecam.

 

#5 2012-08-27 21:47:43

mamarrysia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 1
Punktów :   

Re: Książka Przewodnik z Tybetu

nie przepadam za takimi książkami ale tą przeczytałam przez przypadek. Nie miałam nic innego do czytania i okazała się bardzo interesująca. Wciągnęła mnie tak, że nie mogłam przestać czytać. Teraz czekam na następną tego autora. Nie wiem tylko dlaczego pisze pod pseudonimem? Taka moda czy co? Naprawdę warta przeczytania.

Offline

 

#6 2012-08-31 08:50:27

agnieszka3201

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-17
Posty: 27
Punktów :   

Re: Książka Przewodnik z Tybetu

Czytałam świetna - mam w tradycyjnej formie książkowej

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hssnysa.pun.pl www.deaf-co.pun.pl www.managereleven.pun.pl www.rusinow.pun.pl www.legionxiii.pun.pl